
4. aprīlī visā Latvijā norisinājās pasaulē atpazīstama un atzīta organizācijas “Junior Achievement” karjeras izglītības programma 1.-12.klašu skolēniem “Ēnu diena”. Tajā piedalījās arī Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes (LU HZF) pētnieki un mācībspēki, ļaujot skolēniem tuvāk iepazīt humanitāro zinātņu pētnieku ikdienu.
LU HZF Ēnu dienā apmeklēja 21 skolēns no Rīgas, Siguldas, Babītes, Smiltenes, Pļaviņām, Jelgavas, Valmieras, Madonas un Talsiem.
Ēnu diena fakultātes ēnām sākās LU galvenajā ēkā Raiņa bulv. 19, kur ar ēnām tikās HZF dekāne prof. Dace Balode. Saņemot iedvesmojošas dienas vēlējumus, ēnas tālāk devās uz savām ēnošanas vietām.
Visvairāk skolēnu viesojās HZF Latvijas vēstures institūtā. Skolēniem bija iespēja ieskatīties institūta krātuvju pētnieku ikdienā, kur ēnas uzņēma Etnogrāfisko materiālu krātuves vadītāja Ilze Boldāne-Zeļenka un Arheoloģisko materiālu krātuves vadītāja Silvija Tilko ar kolēģiem. Savukārt dienas noslēgumā skolēni viesojās institūta Dendrohronoloģijas laboratorijā, kur vadošais pētnieks Māris Zunde iepazīstināja skolēnus ar vēsturisko konstrukciju koka būvelementu dendrohronoloģiskajā datēšanu.
Kupls ēnu pulciņš viesojās arī HZF Filozofijas un socioloģijas institūtā, kur nodevās filozofiskām sarunām par pētnieka darbu ar filozofiem - FSI zinātnisko asistenti un doktoranti Kitiju Mirončuku un žurnāla „Tvērums” galveno redaktoru un doktorantu Tomu Babincevu. Savukārt četras ēnas viesojās pie institūta mutvārdu vēstures pētniecēm un zinātniskā projekta «Pēctrimdas fenomens: transformācijas un pielāgošanās latviešu trimdas kopienā pēc 1991. gada» dalībniecēm Maijas Krūmiņas un Gintas Elksnes, kas iepazīstināja skolēnus ar mutvārdu vēstures avotu vākšanu un analīzi, kā arī ar projekta «Pēctrimdas fenomens» ideju, tā mērķiem un galvenajiem uzdevumiem, kas saistīti ar latviešu trimdas pieredzes izpēti pēc Latvijas neatkarības atgūšanas.
Divas vidusskolnieces mēroja ceļu uz HZF Visvalža ielas ēku, kur ēnoja japāņu valodas pasniedzēju Luīzi Aneliju Bīgeli un viesojās japāņu valodas un kultūras nodarbībā.
Diena tika noslēgta ar tikšanos ar HZF Studentu pašpārvaldes pārstāvjiem, dalīšanos ar dienas iespaidiem un kopīgu picu ēšanu. Jaunieši atzina, ka diena bijusi vērtīga un pilna iespaidu.
Paldies skolēniem par viesošanos HZF un fakultātes pētniekiem un mācībspēkiem par skolēnu uzņemšanu! Paldies visiem, kas palīdzēja šo pasākumu īstenot! Īpašs paldies LU HZF Studentu pašpārvaldei!