Studējot LU Humanitāro zinātņu fakultātē, paveras plašas iespējas veidot savu karjeru un gūt panākumus visdažādākajās jomās: 

  • Muzeoloģijas jomā – muzejos un arhīvos

Daudzi absolventi ar panākumiem darbojas muzeoloģijas jomā, piemēram, valodu un kultūras studiju programmu absolventi darbojas kā gidi, pētnieki, eksperti rakstnieku memoriālajos muzejos, Rakstniecības un mūzikas muzejā u.c., savukārt vēsturnieki – Latvijas Kara muzejā, Latvijas Okupācijas muzejā, Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā u.c. Arī muzeju prakšu realizācijā fakultātē cieši sadarbojas ar muzejiem. Lasi baltu filoloģes, Memoriālo muzeju apvienības sabiedrisko attiecību speciālistes Zanes Grudules studiju un karjeras ceļa pieredzes stāstu.

  • Rediģēšanā un dažādu tekstu veidošanā

Rediģēšanas, tekstu veidošanas prasmes tiek apgūtas gandrīz visās fakultātes studiju programmās. Fakultātes studenti lekcijās un semināros attīsta kritisko domāšanu, spēju strādāt ar lielu tekstu apjomu un analizēt informāciju no dažādiem avotiem, tostarp, kā mērķtiecīgi nodot savu vēstījumu, izmantojot dažādus izteiksmes līdzekļus. Tieši šī prasme mūsu absolventiem ļauj veiksmīgi darboties arī mūsdienās pieprasītajā satura mārketinga speciālista amatā. Piemēram, angļu filoloģe un satura mārketinga eksperte Kate Kaulakalna kopā ar kolēģi – arī HZF absolventu – Kristiānu Līci izveidojuši digitālā mārketinga uzņēmumuDigital Drive. Lasi Kates karjeras ceļa stāstu.

Gandrīz katrā redakcijā Latvijā (vai tā būtu izdevniecība, periodisko izdevumu, televīzijas vai radio redakcija, interneta žurnāls) var sastapt mūsu fakultāti absolvējušos filologus, filozofus, teologus. Klausies interviju ar sabiedrisko mediju žurnālisti un redaktori Evu Johansoni par ieguvumiem, studējot filozofiju.

  • Radošajā rakstniecībā, kritikā un publicistikā

Starp mūsu fakultātes absolventiem ir daudz radošu personību – rakstnieku, dzejnieku, literātu, publicistu, kultūras žurnālistu (piemēram, Inga Žolude, Ērika Bērziņa, Krista Anna Belševica, Anna Andersone. Igors Gubenko u.c.),  arī literatūras un teātra kritiķu. Radošums tiek izkopts gan radošās rakstniecības studiju kursos, gan praktiskajos dažādu tekstu analīzes semināros. Jau studiju laikā jaunieši raksta dažādiem interneta žurnāliem, piemēram, publicējas kultūras un patstāvīgas domas interneta žurnālā “Satori”.  Par fakultātes labu tradīciju kļuvuši Studentu pašpārvaldes organizētie Akustiskie dzejas un prozas lasījumi. 

  • Tulkošanā 

Fakultātes valodu un kultūras studiju programmās var apgūt vairāk nekā 20 dažādu valodu. Fakultātes absolventu vidū ir daudz tulku un tulkotāju, tostarp daiļliteratūras tulkotāju (piemēram, no jaunās paaudzes – klasiskā filoloģe Laura Romanovska, franču filoloģe Laura Dreiže, vācu filoloģe Signe Viška un daudzi citi). Tulkošanas prasmes tiek izkoptas studiju laikā. Par ikgadēju tradīciju kļuvusi pētnieku un studentu konference “Aktuāli jautājumi tulkojumzinātnē. Dažkārt studiju prakse vainagojas ar darba piedāvājumu. HZF studenti ar panākumiem piedalās arī starptautiskā valodu uzņēmuma “Skrivanek Baltic” un lielāko Latvijas augstskolu organizētajā konkursā “Labākais jaunais tulkotājs”.

  • Valodu mācīšanā valodu apguves centros, vēstures mācīšanā skolā, reliģiskajā izglītībā

Visās fakultātes valodu un kultūras studiju programmās programmās ir valodu apguves un mācīšanas metodikas studiju kursi, kas ļauj studentiem apgūt jaunākās metodes un tehnoloģijas valodu mācīšanā un palīdz absolventiem sekmīgi strādāt kā valodu pasniedzējiem valodu apguves centros un citviet vai izveidot un vadīt savu valodu centru. Savukārt Vēstures un arheoloģijas BSP ir iespējams apgūt pedagoģijas kursu, kas ļauj strādāt skolā par vēstures skolotājiem. HZF teoloģijas un reliģpētniecības absolventi darbojas reliģiskajā izglītībā gan kā skolotāji, gan kā mācībspēki, piemēram, Lutera Akadēmijā, Baltijas Bībeles centrā, Baltijas Pastorālajā institūtā u.c.

  • Valodu tehnoloģiju un terminoloģijas izstrādes jomā

Mūsu valodu un kultūru studiju programmu absolventi veido valodu korpusus, izstrādā latviešu valodas resursus un valodas apstrādes rīkus, piemēram, valodu tehnoloģiju uzņēmumā “Tilde”, LU Matemātikas un informātikas institūta Mākslīgā intelekta laboratorijā. Šim darbam palīdz labāk sagatavoties datorlingvistikas, korpuslingvistikas, teksta datoranalīzes un datu vizualizācijas u.c. kursi. Ne tikai valodnieki, bet arī vēsturnieki, filozofi, teologi - HZF absolventi  - strādā arī pie jauniem risinājumiem terminoloģijā, sniedz  dažādas konsultācijas terminoloģijas jautājumos, piemēram, teoloģijas un reliģijpētniecības absolventi sniedz ekspertīzes par dažādām reliģiskajām kopienām, vēsturnieki – konsultē filmu veidotājus un teātrus, piemēram, Latvijas Nacionālo teātri, Jauno Rīgas teātri u.c.

  • Ārlietu sektorā un ārzemju institūtos Latvijā

Fakultāte cieši sadarbojas ar dažādu valstu vēstniecībām Latvijā un ārvalstu institūtiem, piemēram, ilggadēja sadarbība ir ar Apvienoto Arābu Emirātu, Čehijas Republikas, Grieķijas, Īrijas, Itālijas, Japānas, Korejas Republikas, Ķīnas Tautas Republikas, Spānijas un citu valstu vēstniecībām, Francijas institūtu Latvijā, Gētes institūtu Rīgā  u.c., kur labprāt strādā fakultātes valodu un kultūru studiju programmu absolventi.

  • Valsts un nevalstiskajā sektorā

Mūsu absolventi strādā valsts un pašvaldības iestādēs, tostarp ministrijās (visbiežāk kultūras, izglītības vai ārlietu sektorā) un privātajās struktūrās. Klausies interviju ar  vēsturnieku Edgaru Plētienu, Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības departamenta direktora vietnieku  izglītības kvalitātes vadības un digitālās transformācijas jomā vai  Lasi interviju ar angļu filoloģi Līgu Romāni-Kalniņu, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas vecākā eksperti.

  • Reliģiskajās organizācijās

Mūsu teoloģijas un reliģpētniecības absolventi darbojas kā garīdznieki, kapelāni armijā, slimnīcās un cietumos. Lasi interviju ar teoloģijas un reliģpētniecības absolventi – pirmo kapelāni sievieti un armijas virskapelāni Esteri Tumoviču.

  • Tradicionālajā un mūsdienu kultūrā

Padziļinātās zināšanas tradicionālajā un mūsdienu kultūrā ļauj sekmīgi konkurēt kultūrtūrisma nozarē, kā arī lietpratīgi darboties arī ar vides aizsardzību saistītās aktivitātēs un jomās. Klausies RADIO NABA interviju ar folkloristikas maģistri Ilga Vālodze Ābeli, kā godāt senās tradīcijas, saglabājot mūsdienīgu attieksmi pret vides aizsardzību un saudzējot dzīvās būtnes.

  • Pētniecībā 

Fakultātes studenti (īpaši maģistranti un doktoranti) studiju laikā sekmīgi darbojas fakultātē realizētajos pētniecības projektos. Studenti labprāt iesaistās arī fakultātes konferenču darbā. Studiju laikā gūtā pētnieciskā darba pieredze paver iespējas tālāk veidot savu karjeru gan zinātniskajos institūtos (piemēram, LU Literatūras, folkloras un mākslas institūtā, LU Latviešu valodas institūtā - lasi sarunu ar baltu filoloģi, maģistri un Latviešu valodas institūta pētnieci Aneti Ozolu par viņas aizrautību ar valodas pētīšanu u.c.), augstskolās (lasi klasiskās filoloģes un latīņu valodas docētājas Ievas Fībigas pieredzes stāstu), arī institūcijās, kas saistītas ar teoloģisko izglītību, piemēram, Lutera Akadēmija, Latvijas Bībeles centrs, Baltijas Pastorālais institūts u.c.

  • Citās jomās

HZF iegūtā izglītība noder arī citās jomās vietējā un starptautiskā darba tirgū uzņēmumos, kur nepieciešami speciālisti ar teicamām svešvalodu zināšanām un kritisko domāšanu. Lasi angļu filoloģes, Angļu-skandināvu (angļu-norvēģu) valodu apakšprogrammas absolventes Dagnijas Sedlenieces karjeras ceļa stāstu. 

Tipiski darba devēji ir mediju organizācijas, izdevniecības, marketinga, reklāmas kompānijas,  izglītības iestādes, izglītības centri, ministrijas, valsts un pašvaldību uzņēmumi. Visās programmās studenti iziet praksi dažādu nozaru valsts, pašvaldības un privātos uzņēmumos un iestādēs, nevalstiskās organizācijās, vēstniecībās un bieži vien paliek strādāt šajos uzņēmumos.