28. un 29. novembrī Latvijas Universitātē, Kalpaka bulvārī 4, 2. stāva zālē “Sapere aude” notiks starptautiska zinātniska konference “Par konservatīvismu, liberālismu un reliģiju”.
Konferences uzmanības centrā būs reliģija no teoloģiskas, antropoloģiskas un mediju perspektīvas, fokusējoties uz konservatīvismu/liberālismu un tā izpausmēm ne tikai Latvijas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā, bet arī plašāk pasaulē, t.sk., saistībā ar islāmu, pārmaiņām baznīcā Krievijā u. c. Pētnieki jautājumus aplūkos caur konservatīvisma, liberālisma un dzimumu līdztiesības prizmu, to starpā palūkojoties un diskutējot par reliģijas lomu sabiedrībā un dzimumu līdztiesību reliģiskās vidēs.
Konferenci atklās pētnieks un Pretorijas Universitātes Dienvidāfrikā profesors Kristo Lombards (Christo Lombaard), kurš skaidros, kā izprotam reliģiju mūsdienu pasaulē un kā 19. un 20. gs. divi ietekmīgi reliģiski virzieni – liberālā teoloģija un Amerikas fundamentālistiskā teoloģija – ietekmējuši mūsdienu politiskos skatījumus. Abas dienas konferences dalībniekiem tiks piedāvāti interesanti referāti, kā arī 29. novembrī norisināsies paneļdiskusija, kurā plašāk tiks aplūkots, ko mūsdienās nozīmē konservatīvisms un liberālisms, vai un kāpēc šajos jautājumos novērojama sabiedrības šķelšanās un kādai būtu jābūt baznīcai, lai tā vairāk spētu sabiedrību vienot? Paneļdiskusijā piedalīsies pētnieki un reliģisku organizāciju pārstāvji: Rinalds Grants, Aivita Putniņa, Aleksandrs Bite, Ģirts Rozners. Sarunu moderēs Ilva Skulte and Jānis Meļņikovs.
Konferences valoda: angļu, noslēdzošā paneļdiskusija: latviešu. Konferences programma pieejama šeit.
Lai reģistrētos konferencei, lūdzu piesakieties tiešsaistes veidlapā, kas pieejama šeit.
Konference tiek rīkota Latvijas Zinātnes padomes Fundamentālo un lietišķo pētījumu programmas, 2021. gada atklātā konkursa projekta “Neokonservatīvisms un dzimtes piedzīvošana ikdienā un ticībā: sieviešu (ne)ordinācijas gadījums Latvijas evaņģēliski luteriskajā Baznīcā” ietvaros, proj. nr. lzp-2021/1-0182. Pētījums vērsts uz dzimumu nevienlīdzības mazināšanu un sieviešu diskriminācijas novēršanu Latvijā, piedāvājot jaunas, uz pierādījumiem balstītas interdisciplināras zināšanas, kā arī veicinot diskusiju par nevienlīdzības iemesliem, to realizēšanas mehānismiem un sekām, analizējot problēmu starptautiskā kontekstā pieaugoša neokonservatīvisma apstākļos.