2024. gada 19. novembrī plkst. 14.30 LU Humanitāro zinātņu bibliotēkas telpās, Visvalža ielā 4a, notiks diskusija – meistardarbnīca “Ko nozīmē būt latviešu rakstniekam?”. Pasākumā aicināti piedalīties ne tikai bakalaura studiju programmas “Latvistika” studenti, bet jebkurš HZF students, kam interesē latviešu literatūra.
Meistardarbnīcas laikā prozaiķe Ilze Jansone un dzejnieks Krišjānis Zeļģis kopā ar studentiem pārrunās radošās rakstīšanas stratēģijas un valodas jautājumus. Krišjānis Zeļģis studentiem novadīs radošo dzejas darbnīcu, bet Ilze Jansone – radošo prozas darbnīcu.
Krišjānis Zeļģis (1985) ir latviešu dzejnieks un aldaris. Dzimis Talsos, studējis vēsturi, bibliotēkzinātni un ģeogrāfiju Latvijas Universitātē. Dzejā debitēja 2010. gadā ar krājumu “visas tās lietas”, kas tika nominēts Latvijas Literatūras gada balvai nominācijā “Spilgtākā debija”. 2015. gadā atsevišķā grāmatā tiek publicēts Zeļģa dzejoļu cikls “Mīļākie”, savukārt gadu vēlāk iznāk krājums “Zvēri”. 2020. gadā izdots krājums “Skaistuma klātbūtne”. Krišjāņa Zeļģa dzeja tulkota vairākās valodās, krājumi publicēti Krievijā, Spānijā, Velsā un Vācijā.
Ilze Jansone (1982) ir rakstniece un teoloģe, LU HZF doktorantūrā pēta jaunākās latviešu literatūras un reliģijas mijiedarbes. Dzimusi Cēsīs, bērnību pavadījusi Ieriķos. Beigusi Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultāti, iegūstot doktora grādu teoloģijā un reliģiju zinātnē. Literatūrā debitējusi 2006. gadā ar garstāstu “Viņpus stikla”. Tam seko romāns “Insomnia” (2010, 2022), “Vienīgais” (2015) un “Vīru lietas” (2020), kā arī stāstu krājums “Umurkumurs jeb ardievas feminismam” (2013). Ilzes Jansones jaunākais romāns “Laika rēķins” klajā nācis 2021. gadā.
Pirms tikšanās būtu ieteicams ieskatīties šajos materiālos:
- Krišjānis Zeļģis, “starp 6 un 7”: satori.lv/article/starp-6-un-7
- Ilze Jansone, “Stāsts par Ignāciju, kurš nokavēja” (fragments no romāna “Vīru lietas”): www.punctummagazine.lv/2017/07/27/stasts-par-ignaciju-kurs-nokaveja/
Meistardarbnīca notiek Valsts pētījumu programmas projekta “Naratīvs, forma un balss: literatūras iesakņotība kultūrā un sabiedrībā” (VPP-LETONIKA-2022/3-0003) ietvaros. Projekts “Naratīvs, forma un balss: literatūras iesakņotība kultūrā un sabiedrībā” tiek īstenots Valsts pētījumu programmas “Letonika latviskas un eiropeiskas sabiedrības attīstībai” ietvaros
Projekta Nr.: Nr. VPP-LETONIKA-2022/3-0003-0