Eiropas klasiskās senatnes pētījumi ir Latvijas Universitātes (LU) Humanitāro zinātņu fakultātes Klasiskās filoloģijas katedras un attiecīgo studiju programmas dalībnieku uzdevums un kopdarbs, arvien ar interesi uzņemot un piesaistot arī citu valstu un augstskolu kolēģu pētnieciskā darba rezultātus. Latvijas Universitāte ir vienīgā augstskola Latvijā, kur pārstāvētas klasiskās filoloģijas studijas un pētniecība.

Krājuma redaktores prof. Ilze Rūmniece (Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultāte), e-pasts: ilze.rumniece@lu.lv; asoc. prof. Gita Bērziņa (Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultāte), e-pasts: gita.berzina.hzf@lu.lv
Krājuma redaktoru vietniece: doc. Ilona Gorņeva (Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultāte), e-pasts: ilona.gorneva@.lu.lv

ISSN 2255-9779
https://doi.org/10.22364/av

Papildu informācija par rakstu krājumu un numuri pieejami LU Akadēmiskā apgāda mājaslapā.

Zinātniskajā izdevumā "Arheoloģija un etnogrāfija" tiek publicēti raksti par Latvijas teritorijas un Baltijas jūras reģiona arheoloģiju, bioarheoloģiju un etnogrāfiju, tostarp arī starpdisciplināri pētījumi. Rakstu krājumu izdod LU HZF Latvijas vēstures institūts, bet rakstu autoru loks vienmēr ir bijis plašāks. Izdevumam ir starptautiska redkolēģija, iesniegtie raksti tiek anonīmi recenzēti. Izdevums ar dažādu regularitāti iznāk kopš 1957. gada. Daudzo pastāvēšanas gadu garumā tam bijusi nozīmīga loma ne tikai zinātnisko pētījumu publicitātes nodrošināšanā, bet arī Latvijas arheoloģiskā mantojuma un tradicionālās kultūras vērtību popularizēšanā.

ISSN 0320-9415

Zinātniskie redaktori: Andrejs Vasks, Dr. habil. hist., prof., LU HZF Latvijas vēstures institūts; Antonija Vilcāne, Dr. hist., LU HZF Latvijas vēstures institūts

Papildu informācija un rakstu krājuma numuri pieejami tā mājaslapā.

Papildu informācija par žurnālu un tā numuri pieejami “Baltic Journal of English Language, Literature and Culture” mājaslapā.

"Baltu Filoloģija" ir Latvijas Universitātes izdevums ar starptautisku redakcijas kolēģiju. Visus iesniegtos rakstus pirms to publicēšanas recenzenti novērtē un akceptē.

Redaktors: Pēteris Vanags (Latvijas Universitāte, Stockholms universitet)
Redaktora vietnieki: Lidija LeikumaEdmundas Trumpa (Latvijas Universitāte)

ISSN 1691-0036 (Drukāts)
ISSN 2592-9348 (Elektronisks)

Žurnāls tiek publicēts brīvpieejā saskaņā ar Creative Commons Attiecinājuma-Nekomerciāls 4.0 starptautisko licenci (CC BY-NC 4.0)

Papildu informācija par rakstu krājumu un numuri pieejami LU Akadēmiskā apgāda mājaslapā.

Žurnāls "Ceļš" (pirmoreiz iznācis 1935. gadā,  atjaunots 1988. gadā) ir anonīmi recenzēts periodisks, starpdisciplinārs Latvijas Universitātes izdevums, kuru sagatavo atjaunotās LU Teoloģijas fakultātes izveidota redkolēģija un kura mērķis ir padziļināt lasītāju zināšanas par teoloģiju un reliģijpētniecību, tās vēsturiskajiem un mūsdienu procesiem.
Žurnāla raksti atrodami arī EBSCO datubāzē. No 2024. gada žurnāls "Ceļš" tiek indeksēts Scopus.

Atbildīgais redaktors – prof., Dr. phil. Valdis Tēraudkalns

ISSN 1407-7841 (print)
ISSN 2592-9356 (online)
https://doi.org/10.22364/cl

Žurnāls “Ceļš” tiek publicēts brīvpieejā saskaņā ar Creative Commons Attiecinājuma-Nekomerciāls 4.0 starptautisko licenci (CC BY-NC 4.0).

Papildu informācija par žurnālu, kā, piemēram, norādes rakstu sagatavošanā.

Žurnāla numuri pieejami LU Akadēmiskā apgāda mājaslapā.

“Latvijas Universitātes Žurnāls. Vēsture” ir anonīmi recenzēts žurnāls, kurā tiek publicēti zinātniskie raksti, kas aptver visu vēstures periodu – no aizvēstures līdz mūsdienām, un dažādu reģionu procesus un notikumus. 

Žurnālā lasītājam iespējams iepazīties ne vien ar iepriekš nepublicētiem jaunākajiem pētījumiem par vēsturi un arheoloģiju, bet arī ar avotu publikācijām un recenzijām par jaunākajiem zinātniskajiem izdevumiem.

“Latvijas Universitātes Žurnāls. Vēsture” iznāk kopš 2016. gada, tas iznāk divas reizes gadā. Līdz  2016. gadam žurnāls iznāca ar nosaukumu “Latvijas Vēsture. Jaunie un Jaunākie Laiki”.

Kopš 2016. gada “Latvijas Universitātes Žurnāls. Vēsture” ir iekļauts EBSCO datubāzē “Central & Eastern European Academic Source”, bet kopš 2023. gada Scopus datu bāzē.


ISSN 2500-9621
https://doi.org/10.22364/luzv 
Žurnāla izdevējs: Latvijas Universitāte

Galvenā redaktore: Ph. D. Kristīne Beķere, Latvijas Universitāte, e-pasts: kristine.bekere@lu.lv

Zinātniskā sekretāre: Ph. D. Ginta Ieva Bikše, LU Humanitāro zinātņu fakultātes Vēstures un arheoloģijas nodaļas lektore

Informācija par žurnāla redkolēģiju, publicēšanos žurnālā, kā arī iepriekšējie žurnālu numuri pieejami mājas lapā.

"Latvijas Vēstures Institūta Žurnāls" ir anonīmi recenzēts vēstures žurnāls, kurā publicēto zinātnisko rakstu mērķis ir paplašināt un padziļināt zināšanas par procesiem un notikumiem, kas no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām norisinājušies, kā arī ietekmējuši norises Latvijas un pārējo Baltijas valstu teritorijā, vai notikuši ārpus tās, bet ir saistīti ar Latvijas un Baltijas reģiona pagātni. Žurnāls dibināts 1936. gadā, pastāvējis līdz 1940. gadam, atjaunots kopš 1991. gada.

“Latvijas Vēstures Institūta žurnāls” iekļauts sekojošās datu bāzēs: EBSCO datubāzē “Academic Search Ultimate” (kopš 2012. gada), SCOPUS (kopš 2021. gada).

Atbalsts LU Latvijas vēstures institūta LU ilgtermiņa saistību izpildei 2020.–2022. g.  ("Latvijas Vēstures Institūta Žurnāls")

ISSN 1025-8906 (drukāts)
ISSN 2592-8791 (elektronisks)

Žurnāla izdevējs ir LU Akadēmiskais apgāds.

https://doi.org/10.22364/lviz

Redakcijas adrese: Kalpaka bulvāris 4, 126. telpa, Rīga, LV-1050
Atbildīgais redaktors asoc. prof. Dr. hist. Andris Levāns
E-pasts: andris.levans@lu.lv

Papildu informācija žurnāla mājaslapā

Zinātniskais žurnāls "Linguistica Lettica", ko ik gadu izdod Latvijas Universitātes Latviešu valodas institūts, iznāk kopš 1997. gada, un tajā savus pētījumus publicē ne tikai baltu valodnieki, bet arī citu vispārīgās valodniecības nozaru pārstāvji, piedāvājot aktuālu problēmu un metožu izpēti.  

Žurnālā "Linguistica Lettica" tiek publicēti oriģināli atzītu pētnieku un jauno zinātnieku sinhroniskās un diahroniskās valodniecības pētījumi latviešu un angļu valodā, kā arī pārskata raksti par baltu valodniecības aktualitātēm. Žurnālā ik gadu tiek ievietota arī pilna latviešu valodniecības bibliogrāfija.

Žurnālā tiek pieņemti tikai iepriekš nepublicēti raksti. Tos rediģē starptautiska redakcijas kolēģija, kuru veido Latvijas, Austrālijas, Igaunijas, Somijas un Šveices pārstāvji. Katru rakstu izvērtē divi redaktori – gan latviešu, gan ārzemju pārstāvis. Žurnālā publicēto pētījumu autortiesības pieder rakstu autoriem un LU Latviešu valodas institūtam. Citējot un pārpublicējot atsauce obligāta.

Žurnāls iekļauts SCOPUS un ERIH PLUS datubāzē.

ISSN 1407-1932

Redakcijas adrese: Kalpaka bulvāris 4, Rīga, LV-1050
Tālr. (+371) 67034016, e-pasts: linguisticalettica@gmail.com 

Atbildīgā redaktore
Solvita Berra (Burr), Latvija / ASV, Latvijas Universitāte / Vašingtonas Universitāte 

Redaktores asistente
Kristīne Mežapuķe, Latvija, Latvijas Universitāte 

Papildu informācija un rakstu krājuma numuri pieejami Latviešu valodas institūta mājaslapā.

"Onomastikas pētījumi” ir rakstu krājums, ko regulāri izdod Latvijas Universitātes (LU) Latviešu valodas institūts. To veido raksti, kas sagatavoti pēc LU Latviešu valodas institūta rīkotajās starptautiskajās zinātniskajās konferencēs "Onomastikas pētījumi” nolasītajiem referātiem.  Visu rakstu krājumu pilnrakstu elektroniskās versijas ir pieejamas šeit, LU Latviešu valodas institūta mājaslapā, un LU E-resursu repozitorijā.

Līdz šim ir notikušas trīs "Onomastikas pētījumu” konferences (2012, 2018, 2024) un iznākuši divi rakstu krājumi (2014, 2020). 

Katra krājuma tematika ir piesaistīta aktuālajai konferences tēmai, bet uzmanības centrā allaž ir aktuāli baltu valodu un pasaules onomastikas jautājumi. Rakstu krājumā "Onomastikas pētījumi” tiek publicēti oriģināli, iepriekš nepublicēti atzītu pētnieku un jauno zinātnieku pētījumi latviešu, angļu un vācu valodā. Citējot un pārpublicējot atsauce ir obligāta.   

Rakstu iesniegšanas termiņš tiek noteikts pēc konferences, katram krājumam tiek veidota sava redakcijas kolēģija.

Izdevēju adrese: Kalpaka bulvāris 4, Rīga, LV-1050

Tālr. (+371) 67034016

E-pasts: onomastikaspetijumi@gmail.com

Papildu informācija un rakstu krājuma numuri pieejami Latviešu valodas institūta mājaslapā.

"Reliģiski-filozofiski rakstipirmo reizi izdoti 1925. gadā, izdošana aizliegta 1940. gadā, atjaunoti 1994. gadā, un atjaunotā izdevuma 6. laidiens iznācis 1997. gadā. Atjaunoto rakstu galvenais redaktors bija Haralds Biezais (1909–1995).

"Reliģiski-filozofiski raksti" ir anonīmi recenzēts periodisks izdevums, kura mērķis ir padziļināt lasītāju zināšanas par reliģiski filozofisko ideju vēsturi, attīstību mūsdienās un to vietu Latvijas un Eiropas kultūrā. Iznāk vismaz reizi gadā.

Pieejams brīvpieejā LU e-resursu repozitorijā.

Indeksēts SCOPUS un EBSCO.

ISSN 1407-1908

Atbildīgais redaktors Dr. phil. Solveiga Krūmiņa-Koņkova

Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Latvistikas un baltistikas nodaļas raksti.
ISSN 2256-0262

Rakstu krājuma numuri pieejami LU Akadēmiskā apgāda mājaslapā.

Sērijas "Rusistica Latviensis" zinātnisko rakstu krājumi ir sagatavoti Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Rusisitikas centrā.
Visi raksti, kas tiek publicēti krājumā, ir recenzēti. Numuri pieejami LU Akadēmiskā apgāda mājaslapā.

Rakstu krājumu "Valoda: nozīme un forma” sagatavo Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Latvistikas un baltistikas nodaļa. Krājums iznāk reizi gadā, tajā tiek publicēti pētījumi latviešu un vispārīgajā valodniecībā par dažādiem tematiem – gramatiku, pragmatiku, semantiku, kognitīvo lingvistiku u. c., kā arī mūsdienīgu lingvistisko metodoloģiju. Rakstu krājumā tiek apkopoti ikgadējo Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Latvistikas un baltistikas nodaļas rīkoto starptautisko valodniecības konferenču un semināru materiāli. Krājums "Valoda: nozīme un forma” paredzēts gan zinātniekiem un universitāšu valodniecības kursu docētājiem, gan doktorantiem u. c. līmeņu studentiem, gan citiem interesentiem.

Visi krājumā ievietotie raksti ir divkārt anonīmi recenzēti.

Krājums iekļauts SCOPUS, MLA International Bibliography, EBSCO, ERIH PLUS, CEEOL un Index Copernicus International datubāzē.

ISSN   2255-9256
e-⁠ISSN 2256-⁠0602
DOI: https://doi.org/10.22364/vnf

Rakstu krājuma redaktore – tenūrprof. Andra Kalnača, Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultāte,  andra.kalnaca@lu.lv
Rakstu krājuma redaktores vietniece – asoc. prof. Ilze Lokmane, Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultāte; ilze.lokmane@lu.lv

Informācija par redkolēģiju, publicēšanos un numuri pieejami LU Akadēmiskā apgāda mājaslapā.