- Var pieteikties LU HZF studenti;
- Pretendēt var gan BSP, gan MSP, gan DSP līmeņa studenti;
- Pretendenti nevar atrasties akadēmiskajā atvaļinājumā;
- Kad plāno uzsākt studijas ārvalstīs, pretendenti būs sekmīgi (ar vidējo atzīmi ne zemāk par ‘7’ pabeiguši vismaz 1. studiju gadu pamatstudijās (BSP), t.i. saņēmuši vismaz 60 ECTS);
- Pretendēt var tikai uz tām augstskolām ar kurām ir noslēgti sadarbības līgumi (sk. zemāk). Studiju līgumu tabulā ir jāpārbauda, vai sadarbība ar konkrētu augstskolu ir paredzēta tieši Jūsu studiju līmenim (BSP – U; MSP – P, DSP – D) un studiju programmai (tabulā tas ir atzīmēts ar ‘study field’).
- Daži līgumi ir tieši konkrētām studiju programmām, piem. ‘English Studies’, un daži ir visparīgie, piem., ‘Languages’.
Līgumu faili
Vēstures un filozofijas studijas
Teoloģijas un reliģijpētniecības studijas
- Ilgtermiņa studiju mobilitāte nenotiek studiju programmas apguves pēdējā semestrī. (studiju mobilitātei ir jānoslēdzas ne vēlāk kā studiju pēdējā semestra pirmajā mēnesī);
- Pretendentam nedrīkst būt akadēmiskie vai maksas parādi;
Pretendenta valodas zināšanas nav šķērslis ne mācībām, ne saziņai.
Katru semestrī norisinās konkurss, par ko tiek publicēta informācija fakultātes mājaslapā un soc.tiklos
Konkursa norisināšanas laikā aizpildiet pieteikuma anketu.
HZF pieteikuma forma Erasmus+ studiju mobilitātei - Google Forms
Ir jāpievieno studiju programmas (apakšprogrammas) direktoram adresēta motivācijas vēstule, kurā ir iekļauti studiju kursi 30 ECTS vērtībā, kurus var apgūt merķa augstskolā. Lai uzzinātu par kursu piedāvājumu, ir jāizpētā partneraugstskolas mājaslapa vai jāsazinās ar viņu Erasmus+ nodaļu (t.i. international office/ mobility division/ Erasmus+ office).
Motivācijas vēstulei ir jābūt latviešu vai studiju programmas/apakšprogrammas valodā.
Var izvēlēties līdz 3 prioritātēm kā mērķa augstskolas.
- Iespēja pavadīt semestri ārzemēs (finansiālie aspekti, stipendiju apjoms, ģimenes stāvoklis, veselības problēmas, u.c.).
- Izvēloties studiju mobilitātes gala mērķi, ieteikums vadīties pēc akadēmiskiem, nevis ģeogrāfiskiem apsvērumiem.
- Plānojot studijas ārzemēs, rūpīgi jāizvērtē apmaiņas augstskolu studiju kursu piedāvājuma savienojamību ar programmu LU plānotajā apmaiņas semestrī, t.i. vai ārzemju augstskolas kursi atbilst programmai LU, vai varēs vēlāk nokārtot kursus, kurus neizdosies piemeklēt apmaiņas augstskolā.
- Studiju programmu direktori un HZF starptautiskās sadarbības koordinators nepiemeklē studentiem augstskolas, neatlasa studiju kursus.
- Jāņem vērā, ka dažādu valstu un augstskolu uzņemšanas kārtība, pieprasītie dokumenti, pieteikšanās termiņi ļoti atšķiras, tādēļ jāvelta laiks, lai rūpīgi iepazītos ar interesējošo augstskolu piedāvājumu un prasībām. Pieteikšanās mērķa augstskolā sāksies pēc tam, kad students saņem nomināciju no LU.
- Dažās augstskolās, piesakoties apmaiņas studijām, pieteikuma formai ir nepieciešams pievienot valodu zināšanas apliecinošu sertifikātu. Ja ir šāda prasība, pārliecinieties, ka Jums ir šāds sertifikāts.
LU HZF Erasmus+ mobilitātes nominēšanas kārtība
Iesniegtus dokumentus izskata LU HZF koordinators, studiju programmas (apakšprogrammas) direktors un Atlases komisija.
Atlases komisijas balsošanas rezultāti tiek paziņoti 2-3 nedēļu laikā pēc konkursa beigām
LU HZF starptautiskās sadarbības koordinatore lekt. Jekaterina Čerņevska parakstīs Jūsu pieteikumu anketas (klātienē vai eletroniski ar e-parakstu) un nosūtīs informāciju par fakultātes nominācijām LU Mobilitātes nodaļai.
Gaidiet arī informāciju no LU Mobilitātes nodaļas, kas nodarbosies ar Erasmus+ dokumentāciju. Ja Jūs redzat, ka tuvojas kāds termiņš un vēstules no Mobilitātes nodaļas nav, lūdzu, rakstiet Jekaterinai Čerņevskai.
LU izbraucošo studentu koordinatore ir Sabīne Stepanova (sabine.stepanova@lu.lv). Kad viņa nosūtīs Jūsu nomināciju partneraugstskolai, Jūs saņemsiet informāciju no partneraugstskolas par viņu pieteikšanas procesu. Kad saņemsiet apstiprinājuma vēstuli no partneraugstskolas, lūdzu, pārsūtiet to Sabīnei Stepanovai.
Ja tas vēl nebija izdarīts, jāapmeklē mērķa augstskolas mājaslapa un jāizlasa sadaļa, kas ir domāta ERASMUS+ iebraucošiem studentiem. Ir jānoskaidro, kad ir pieteikšanās termiņš (application) partneraugstskolā un kādi dokumenti būs jāiesniedz. Pievērsiet uzmanību valodas prasībām (vai ir nepieciešams līmeņa apliecinošs sertifikāts).
Sekmju izrakstu (Transcript of Records) var pasūtīt Studentu Servisā vai pie studiju programmas metodiķes. Dokumenta sagatavošana prasa līdz trim darba dienām. Studiju līgumu (Learning Agreement) ar kursu sarakstu paraksta studiju programmas (apakšprogrammas) direktors.
Katrs students, kas dosies Erasmus+ mobilitātē saņems stipendiju. Informāciju par stipendijām var atrast šeit Erasmus+ stipendija
LU HZF saviem studentiem piedāvā iespēju pieteikties Erasmus+ prakses mobilitātei. Tā ir iespēja, atrodot prakses vietu ārvalstu uzņēmumā (Erasmus zonas valstīs), saņemt prakses stipendiju.
Kas jādara, lai pieteiktos?
- Jāsameklē uzņēmums ārvalstīs, kurā varētu iziet praksi, prakses rezultātu atspoguļošana studiju rezultātos (tām studiju programmām, kurās nav paredzēta prakse) jāizrunā ar programmas direktoru PIRMS pieteikšanās prakses stipendijai LU!
- Jāsaņem ielūgums (acceptance letter), kas apliecina, ka uzņēmums ir gatavs uzņemt konkrēto studentu kā praktikantu.
- Jāsazinās ar HZF Erasmus+ koordinatori Jekaterinu Čerņevsku par pieteikuma iesniegšanas termiņiem uc.
Svarīgi:
- Erasmus+ prakses ilgums ir 2 līdz 12 mēneši (LU piešķir stipendiju max. 6 mēnešiem).
- Praksi var veikt kādā no Erasmus zonas valstīm, izņemot Latviju. ERASMUS zonā ir iekļautas visas ES valstis, kā arī Norvēģija, Islande, Lihtenšteina, Ziemeļmakedonija, Serbija un Turcija.
- Praksi var veikt valsts vai privātajā organizācijā, institūcijā vai izpētes centrā. Erasmus+ prakses stipendiju nevar saņemt, ja prakses vieta ir ES institūcijās vai vēstniecībās, Latvijas valsts pārstāvniecībās.
- Pirms pieteikšanās Erasmus+ praksei ar savas studiju programmas direktoru jāsaskaņo prakses atzīšana studiju programmā.
Prakses laikā nedrīkst ņemt studiju pārtraukumu, un praktikantam nedrīkst būt maksas un akadēmiskie parādi.
Lekt. Jekaterina Čerņevska
Visvalža 4a, 329.a kab.
Pieņemšanas laiki
Pirmdiena 10-12; 16-18
Otrdiena 16-18
Trešdiena 14-18
Ārpus pieņemšanas laikiem, lūgums sazināties elektroniski pa e-pastu jekaterina.cernevska@lu.lv vai telefoniski +371 67034915